Samsung Galaxy Tab 7.0 Ozellikleri

Samsung, uzun zamandır beklenen Galaxy Tab 7.0 modelini piyasaya sürdü. 7 inç ekrana sahip mini tablet, test merkezimizdeki testlerden geçtikten sonra başarısını kanıtladı. Bu yazıda, Samsung’un diğer Android modellerinden daha iyi neler yaptığını açıklıyoruz. 

İlk Galaxy Tab, kimsenin beklemediği kadar büyük bir hit olmuştu. 7 inç diyagonal ekranı rekabette kendisini öne çıkarmıştı. Kendi kendiyle yarışmaya alışan Apple ise, iPad’in şık tasarımı ve kompakt formu sayesinde 1 numaraya oturmuştu. Şimdi Samsung ikinci bir 7 inç’lik modelini, Galaxy Tab 7.0 Plus N’i sahneye sürüyor.

Tabii ki üretici bu cihazı üretirken mevcut dokunmatik ekran teknolojisini sonuna kadar kullandı. Cortex A9 işlemci, 1,2Ghz hızında çift çekirdekli işlemciye sahip. 1024 MB belleği akıcı bir çalışma sağlıyor. Daha önceki modelinde 512 MB’lık bellek vardı. Depolama alanı olarak da 16 GB Flash bellek kullanıyor. İstenildiği takdirde ek micro-SDHC yuvası sayesinde depolama alanı artırılabiliyor.

WLAN-n veya 3G modülü ile sorunsuzca internete bağlanılabiliyor. Kullanıcı, harici klavye gibi cihazları da Bluetooth 3.0 bağlantısı ile cihaza bağlayabiliyor. Tab 7.0, fotoğraflar ve video için 2 adet kamera ile geliyor. Ön taraftaki en fazla 2.0 Megapiksel çekim yaparken arka yüzdeki kamera ise 3.0 Megapiksel çözünürlük ile görüntü alabiliyor. Bu yüzden Tab 7.0’dan HD çekimler beklemeyin.

İşletim sistemi olarak Android 3.2
Samsung, işletim sistemi olarak Android Honeycomb’un son sürümünü (3.2.2) seçmiş. Tabletin Android 4.0 ile gelmemesi biraz şaşırtıcı. Samsung’un, Galaxy Tab 2 için verdiği işletim sistemi kararı Android 4.0 idi. Tab 7.0 için bir süre sonra Android 4.0 güncellemesi gelebilir. Ama henüz resmi bir açıklama ortalarda yok. Yine de Samsung’un, böylesine güçlü ve yeni bir modeli Android 4.0 haritası dışında tutacağını düşünmüyoruz.

Abone Ol !!

Androforum mail listesine abone olarak sitemize eklemiş oldugumuz yeni konu başlıklarından anında haberdar olabilirisiniz !!!

,

Henüz bu konu için yorum yapılmadı.

Bir cevap yazın